Skip to content

Semax – czym jest i w jaki sposób działa na nasz organizm?

Semax jest jedną z najskuteczniejszych substancji neuroprotekcyjnych. W krajach Europy Wschodniej jest on zarejestrowany jako lek wspierający chorych po udarach mózgu. Na wpisanie go do rejestru leków w Polsce nadal czekamy, jednak warto zainteresować się nim już teraz, jeśli chcesz m.in. poprawić funkcjonowanie mózgu i ochronić go przed szkodliwymi czynnikami.

Semax – czym dokładnie jest ta substancja?

Semax jest peptydem znanym ze swoich właściwości nootropowych, neuroprotekcyjnych i neurogennych/neuroregenerujących. Oznacza to, że poprawia on funkcje mózgu, a także chroni neurony przed ich degradacją. Semax opracowano na podstawie struktury molekularnej hormonu adrenokortykotropowego (ACTH). Jest on wytwarzany syntetycznie, jednak ze względu na jego duże podobieństwo do substancji występujących organizmie, jest przez niego świetnie przyswajany. Dzięki temu Semax może pomóc w wielu schorzeniach związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu, ale nie tylko – wspiera również w okresach wzmożonego wysiłku intelektualnego.

Jak na razie wszelkie jego pozytywne cechy poparte są badaniami na zwierzętach, a tylko w niektórych przypadkach na ludziach (w krajach Europy Wschodniej, ale i USA). W Stanach Zjednoczonych sprawdzano, w jaki ogólny sposób można zregenerować mózg człowieka, za to w Rosji skupiono się przede wszystkim na Semaxie.

 

Substancję tę można kupić bez problemu w Rosji i na Ukrainie, gdzie przebadano go z udziałem ludzi, a wyniki testów były zaskakujące. Semax z powodzeniem stosuje się jako składową leku dla chorych po przebytym udarze niedokrwiennym mózgu, cierpiących na encefalopatię dyskowo-krążeniową, zanik nerwu wzrokowego itp. Wykazuje także pozytywne działanie w celu zwiększenia zdolności adaptacyjnych w ekstremalnych warunkach u osób zdrowych. Semax zapobiega śmierci neuronów oraz znacznie poprawia ich pracę. Co to oznacza w praktyce? Tę kwestię szerzej opiszemy w kolejnym akapicie.

Dlaczego warto stosować Semax?

Jak podaje raport podsumowujący badania in vitro przeprowadzone w Rosj, Semax wykazał niezwykłe działanie immunomodelujące geny w mózgu. Wpłynął on znacznie na układ naczyniowy podczas niedokrwienia u szczurów już w 24 godziny po podaniu substancji. Stanowi to prawdopodobnie kluczowy mechanizm leżący u podstaw neuroprotekcyjnego działania peptydu. Dodatkowo Semax podwaja poziom BDNF – brain-derived neurotrophic factor. Moduluje funkcje mózgu przez syntezę neurotrofiny (białka w mózgu). Wpływa na produkcję dopaminy i serotoniny poprzez receptory melanokortynowe. Dlatego oprócz działania ochronnego (także przy neuropatii cukrzycowej), Semax:

  • poprawia samopoczucie,
  • usprawnia zdolności poznawcze,
  • wspomaga proces zapamiętywania,
  • zwiększa wydajność organizmu po niewystarczającej dawce snu,
  • przyspiesza czas rekonwalescencji po chorobach degeneracyjnych.

Na co dzień Semax może pomóc nam w pracy, szkole, podczas cięższego okresu w życiu. Nawet wesprze nas w powrocie do regularnej aktywności fizycznej oraz po dłuższej przerwie wynikającej np. z przebytej choroby, w tym m.in. Covid-19.

Semax – do kogo jest skierowany?

Wiedząc, że Semax nootropic doskonale wpływa na pracę naszego mózgu, będzie świetnym rozwiązaniem dla osób:

– zdrowych w ekstremalnych warunkach – w trakcie okresu wzmożonego stresu, wysiłku, zmiany otoczenia, wyprawy, chcących powrócić do regularnych treningów siłowych,

– po udarach niedokrwiennych mózgu,

– w postępującej chorobie uszkodzenia nerwu wzrokowego,

– diabetyków narażonych na neuropatię cukrzycową,

– chorych na stwardnienie rozsiane,

– cierpiących na inne schorzenia związane z uszkodzeniem neuroprzekaźników i neuronów oraz innych tkanek w mózgu,

– pracujących intelektualnie i kreatywnie – nie tylko jako pracownicy naukowi, ale również na wysokich stanowiskach, zarządzających grupami ludzi,

– studentów podczas sesji,

– uczniów przed Egzaminem Dojrzałości i sprawdzianami (powyżej 18. roku życia),

mających permanentny (ADHD) lub okresowy problem z koncentracją (osoby przemęczone i przepracowane).

Jakie Semax ma opinie? Gdzie można go kupić?

Semax opinie ma wyłącznie pozytywne. Ze względu na jego specyfikę rezultaty mogą być odczuwalne stopniowo, po upływie określonego czasu – jednak jest to kwestia niezwykle indywidualna. Nadzieję w tej kwestii daje wiele przeprowadzonych przez światowych naukowców badań i raportów.

Semax gdzie kupić” to fraza, która przewija się w wielu wątkach na temat tej substancji. Otóż Semax sprzedają renomowani, sprawdzeni dystrybutorzy, posiadający pozytywne opinie. Charakteryzują się oni nie tylko transparentną polityką sprzedaży, ale również bazą wiedzy i opcją doradztwa dla klientów. Wybierając sklep z peptydami, należy mieć na uwadze fakt, że są to substancje specjalistyczne, przeznaczone oficjalnie do dalszych badań. Muszą zatem za nimi iść jakość i szeroka wiedza dystrybutora.

 

Podsumowując – nawet jeśli nie pracujesz intelektualnie i nie jesteś po przebytym udarze, powinieneś wypróbować Semax jako substancję wspierającą Cię w codziennym działaniu. Nasz mózg narażony jest na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych. Semax może znacznie poprawić jego działanie, a co za tym idzie, sprawić, że Twoje funkcje poznawcze będą działały na najwyższych obrotach. Przełoży się to na:

  • bystrość umysłu,
  • szybkość w podejmowaniu trudnych decyzji,
  • łatwość koncentrowania się,
  • otworzenie na ciekawość świata – poznawanie nowych pasji.

Sprawdź inne artykuły