Skip to content

CZYM SĄ PEPTYDY?

Coraz częściej możemy słyszeć hasło peptydy w odniesieniu do kulturystyki, regeneracji organizmu, podniesienia jakości życia oraz właściwości odmładzających. Często pojawiają się pytania, czym są peptydy takie jak bpc-157, melanotan lub frag 176-191. Niektórzy używają peptydów jako zamiennika dla sterydów anabolicznych, dość niebezpiecznych dla amatorów sportów siłowych, ze względu na wpływ na gospodarkę hormonalną.

 

Jest to jeden z warunków dla którego coraz częściej korzystamy z peptydów, które mimo że bez właściwiej wiedzy wciąż potrafią być niebezpieczne, to jednak prostota ich stosowania oraz praktyczny brak skutków ubocznych, robią z nich łakomy kąsek dla każdego kto pragnie coraz to lepszych efektów.Peptydy to aktywne cząstki aminokwasów powstałe przez syntezę białek, główny budulec naszego organizmu. Peptydy takie jak bpc-157, melanotan czy frag 176-191 Mogą pełnić role w zarządzaniu reakcjami oraz transportowaniu przeróżnych informacji. Mogę one powstawać naturalne w wyniku przetworzenia produktów białkowych lub zostać syntetycznie dostarczone z zewnątrz.Peptydy wytworzone syntetycznie mogą być wykorzystywane przez człowieka do przeróżnych celów:

– Zwiększenie poziomu naszego naturalnego hormonu wzrostu
– Regeneracja tkanek, więzadeł, kośćca
– Zaleczanie stanów zapalnych, pomoc po kontuzjach
– Lepsze gospodarowanie węglowodanami (wsparcie gospodarki energetycznej)
– Zwiększenie popędu seksualnego, libido, leczenie bezpłodności
– Bezpieczne opalanie bez poparzeń
– Przywrócenie porostu włosów, napięcia skóry
– Całe spektrum właściwości odmładzających
i wiele innych.

Spektrum działania tych środków jest przeogromne, a korzyści jakie możemy wyciągnąć w bezpieczny sposób opowiadają się tylko ZA stosowaniem peptydów.

Oczywiście każdy środek powinien być stosowany w przemyślany i odpowiedzialny sposób, zgodnie z przeznaczeniem i w zalecanych dawkach.To prawda, że sterydy anaboliczne pozwala nam osiągnąć nieludzkie efekty w krótkim czasie, ale ilość skutków ubocznych ujawniających się przy ich stosowaniu przeraża nie jedną osobę.

Środki sterydowe bardzo ingerują w gospodarkę hormonalną , oraz przy dłuższym stosowaniu mogą powodować negatywne skutki pod kątem zdrowia. (Powiedzmy sobie szczerze, wszystkie negatywne skutki biorą się z niewłaściwego stosowania sterydów)

Peptydy natomiast, są o wiele mniej inwazyjnymi substancjami, nie oddziaływają na gospodarkę hormonalną oraz nie powodują tak intensywnych skutków ubocznych.

Ich efekty natomiast potrafią być porównywalne ze stosowaniem sterydów anabolicznych.

Bardzo duża ilość kulturystów używa peptydów takich jak bardzo popularne bpc-157 czy frag 176-191 jako dodatek do swojego cyklu treningowego – Tym sposobem, mądrze dobrana kombinacja, może przynieść wyjątkowo dobre efekty, o wiele lepsze niż stosowanie tych substancji oddzielnie

Sprawdź inne artykuły