Skip to content

Biowell – Jedyne, niezależenie przebadane peptydy w całej Europie

Wreszcie możemy to ogłosić – zostaliśmy jedyną firmą w Polsce, a nawet Europie dystrybuującą dokładnie przebadane i sprawdzone peptydy. Analizy dokonało niezależne polskie laboratorium z akredytacją. Co to oznacza dla naszych klientów? Czego dowiodły badania? Na te i wiele innych pytań dotyczących badań peptydów odpowiemy w naszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Badania peptydów – dlaczego są tak ważne?

Tworząc nasze produkty Biowell, od początku stawialiśmy na jakość komponentów oraz byliśmy pewni ich właściwości i czystości. Jednak zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów najważniejsze są badania naukowe, które potwierdzają skład i bezpieczeństwo. Stąd też postanowiliśmy stworzyć obiektywne i niezależne warunki do tego, by nasze peptydy zostały gruntowanie przebadane. Zależało nam na renomowanym, akredytowanym laboratorium w Polsce, gdzie bezstronność, a co za tym idzie bezpieczeństwo, będzie stawiane na pierwszym miejscu.

Dlaczego badamy je w Polsce? Ponieważ wiemy, że w naszym kraju laboratoria mają wysokie standardy. Dokonaliśmy tego jako jedyni w Europie, a nawet na świecie, dlatego też klienci, najczęściej sportowcy, są pewni, że nasze peptydy, są czyste, pozbawione zbędnych dodatków, a przede wszystkim mają wysokie stężenia substancji czynnych, o czym szerzej napiszemy w kolejnych akapitach.

Jakie standardy badań peptydów prowadzone są na świecie?

Niewiele firm decyduje się na niezależne badania peptydów, ponieważ nie są one wymagane, często niedostępne i dość kosztowne. Peptydy są wciąż mało znanymi substancjami, dlatego trudno znaleźć laboratoria, które potrafią przeprowadzać badania na tych produktach. Większość badań dotyczących peptydów, w tym np. BPC 157 dotyczy ogólnych danych na ich temat. Często nawet giganci na rynku suplementów czy kosmetyków nie prowadzą lub nie udostępniają badań dotyczących ich produktów. Natomiast wpisując w wyszukiwarkę „bpc 157 hplc” (gdzie hplc jest metodą badań), oprócz artykułów naukowych, w pierwszych wynikach znajdziemy produkty Biowell wraz z naszą stroną internetową.

Standard badań naszych peptydów

W trosce o naszych klientów, sportowców zawodowych, a także amatorów, którzy muszą dbać o transparentność i jakość wybieranych przez nich środków, sami zdecydowaliśmy się na przebadanie produktów metodą HPLC-UV. Jest to dokładniej wysokosprawna chromatografia cieczowa, czyli technika analityczna, a także preparatywna, stosowana do oczyszczania, badania czystości oraz identyfikacji związków chemicznych. To najskuteczniejszy sposób sprawdzania stężenia procentowego danych substancji. Przykładowo z raportu analizy naszego peptydu Melanotanu wynika, że ilość substancji czynnej to ok. 97,45 proc. co oznacza jedno z najwyższych stężeń.

Co jeszcze wnoszą niezależne badania peptydów?

Biowell jako nieliczna marka na świecie, a jedyna w Europie poddała badaniom wszystkie dostępne w ofercie produkty. Dzięki temu stężenia zostały przebadane m.in. w takich substancjach jak wcześniej wspomniany Melanotan 2, BPC-157, CJC1295, GHRP-2, GHRP-6 i wiele innych. Wpływa to również na renomę naszej marki i względy ekonomiczne naszych klientów – im więcej pożądanego związku chemicznego w produkcie, tym jest on bardziej wydajny. Opisy badań znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce badania. Warto ją śledzić, ponieważ BioWell zamierza regularnie inwestować w dokładne analizowanie produktów. Wszystkie wprowadzane nowości będą poddawane badaniom, również w polskim laboratorium.

 

Podsumowując – kupując nasze produkty, masz pewność, że są one bezpieczne. Badania przeprowadzone w niezależnym, akredytowanym laboratorium metodą HPLC-UV to potwierdzają. Jeśli chcesz uzyskać więcej odpowiedzi na temat peptydów lub sprawdzić wyniki badań – napisz do nas za pomocą formularza kontaktowego.

Sprawdź inne artykuły